Описание
Одним із вищих навчальних закладів, яким надано право здійснювати підготовку правознавців є Київський національний університет культури і мистецтв. У свою чергу, його структурним підрозділом є юридичний факультет, який створений у 1999 році. Метою його утворення була реалізація навчально-освітніх, науково-дослідних і культурно-просвітницьких завдань правничої школи України. Першим деканом зазначеного факультету став професор Олександр Іванович Скнарь. У минулому юридичний факультет очолювали кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України, професор Олександр Михайлович Піджаренко, кандидат педагогічних наук, професор Ольга Рафаїлівна Копієвська, доктор юридичних наук, Заслужений юрист України, професор Іван Пантелійович Голосніченко, доктор юридичних наук, член- кореспондент Академії правових наук України, Заслужений юрист України, професор Василь Тимофійович Маляренко, кандидат історичних наук, професор, Оксана Ігорівна Парфьонова. Нині деканом юридичного факультету є кандидат культурологічних наук, магістр права Анастасія Вікторівна Зайцева.
Підготовка юристів за освітньо-кваліфікаційними рівнями «Бакалавр», «Спеціаліст» та «Магістр» здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту», «Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах», Державних стандартів вищої юридичної освіти, інших актів законодавства України з питань освіти.
Навчальний процес юридичного факультету забезпечує науково-педагогічний склад – професори та доценти – висококваліфіковані фахівці у різних галузях права.
Визначальними критеріями освіти на юридичному факультеті є якість підготовки фахівців, відповідність європейському ринку праці, академічна мобільність, сумісність кваліфікації на університетському та післяуніверситетському етапах підготовки, посилення конкурентоспроможності європейської системи освіти.
Навчально-виробнича практика студентів юридичного факультету проводиться згідно з графіком навчального процесу за програмами, розробленими відповідними кафедрами і погодженими з керівництвом баз практики. Під час проходження практики здійснюється відбір на роботу кращих студентів.
Особливе місце у житті студентів юридичного факультету належить дозвіллю. Студенти беруть участь у творчих гуртках, спортивних секціях, аматорських колективах.
Після закінчення вузу студенти працюють:
•у центральних та регіональних органах культури;
•у міністерствах та відомствах;
•у судових та правоохоронних органах;
•в органах місцевого самоврядування;
•у наукових, навчальних закладах та адміністративних установах на посадах, передбачених для заміщення спеціалістами з вищою юридичною освітою.
На факультеті функціонують кафедри цивільно-правових дисциплін, теорії та історії держави і права, кримінального права та процесу.